Konference

Levandulový Hotel Marcinčák*** je Vaším partnerem pro pořádání konferencí, seminářů, školení, meetingů, firemních či soukromých akcí.

Náš hotel nabízí 26 komfortních, individuálně zařízených pokojů.

Hotelová restaurace má k dispozici celkem 100 míst rozdělených na hlavní restauraci, restauraci v zahradě, salonek a kavárnu. K restauraci v zahradě patří krásná rozlehlá zahrada s levandulí, a také sportovním vyžitím jako je pétanque nebo třeba lukostřelba.

Pronájem mikulovského zámku

Pro kongresy s větším počtem účastníků Vám zajistíme nádherné prostory mikulovského zámku.

Zámek Mikulov je barokní zámek. Stojí na skalnatém kopci zvaném Zámecký vrch a tvoří jednu z dominant města. Některé prostory zámku slouží jako stálá expozice Regionálního muzea v Mikulově i jako příležitostné dějiště kulturních akcí, jako je každoroční vinobraní.

Na místě mikulovského zámku původně stál kamenný románský hrad z dob Přemyslovců. Ve 13. století připadl Lichtensteinům a začal být přestavován do gotické podoby.
Lichtensteinové v roce 1560 hrad prodali Ladislavu Kereczenyimu, který začal s přestavbou hradu na barokní zámek. Když se v roce 1575 stali novými majiteli hradu Dietrichsteinové, pokračovali s rozsáhlými přestavbami, které vyvrcholily za Františka z Dietrichsteina. V roce 1719 zámek vyhořel. Byl však znovu obnoven a potřebám Dietrichsteinů sloužil až do roku 1945, kdy v rámci osvobozeneckých bojů opět vyhořel. Zámek byl později vystavěn podle návrhu architekta Otakara Oplatka a dnes je spravován Regionálním muzeem v Mikulově.

Na východě se nad zámkem tyčí Svatý kopeček, ze severu vrch Turold, který je výběžkem Pavlovských vrchů. Západní strana se otvírá do roviny, na jižní se nedaleko od města nachází nevysoký Šibeniční vrch a pod ním rybník Šibeník.

Zámecký sál
divadelní úprava 300 osob
stolová úprava 150 osob

Nástupní sál
120 osob

Salonek W. Grölla
60 osob

Zámecká vinárna
sál 60 osob
salonek 30 osob

Sál předků
120 osob

Sala terrena
60 osob

Dopravní dostupnost

Brno–Mikulov
délka trasy 51 km po dálnici R52, dále po silnici I. třídy 52

Vídeň–Mikulov
délka trasy 86 km

Praha–Mikulov
délka trasy 249 km po dálnici R52, dále po silnici I. třídy 52

Autobusové i vlakové nádraží se nachází 5 minut chůze od Levandulového Hotelu Marcinčák***.